Laiptų gamyba

Atrodytų būtent laiptai yra vienas geriausiai pažįstamų bei labiausiai paplitusių statinių. Ir iš tiesų – juos galime sutikti kone kiekviename pastate, be to, puikiai galime įsivaizduoti, kaip atrodo įvairių rūšių laiptai. Dar daugiau – laiptų gamyba taip pat yra vienas iš tų procesų, kuris daugelis galvoja, kad puikiai pažįsta. Vistik, dėmesį verta atkreipti į tai, kad ne viskas taip paprasta – pasirodo, daugelis žmonių nežino tam tikrų faktų apie šį statinį bei gamybos procesus. Taigi, šį kartą kviečiame sužinoti keletą įdomių faktų.

Ne paslaptis, kad kiekvienas statinys, kurį esame įpratę matyti šiandien, gali pasigirti labai giliomis ištakomis – didelė dalis puikiai pažįstamų daiktų šiandien, jau buvo pradėti gaminti prieš keletą tūkstančių metų ar dar seniau. Ne išimtis yra ir laiptai – jei pasidomėtume, kada buvo pradėti statyti tokio pobūdžio statiniai, matytume, kad tai įvyko labai seniai – prieš ne vieną tūkstantį metų. Be to, drąsiai  buvo galima sakyti, kad anuometinė laiptų gamyba nuo šiandieninės skyrėsi, kaip diena nuo nakties: šiandien galime rinktis modernius, patogius, estetiškus laiptus, tuo tarpu pirmieji tokio pobūdžio statiniai atrodo visai kitaip: dažnai taip būdavo tiesiog dideli akmenys, sudėti vieni ant kito. Prabėgus šiek tiek laiko, ėmė populiarėti ir kitas variantas, tai – ilgi rastai, kurie buvo statomi išilgai patalpos, o įpjovos atlikdavo pakopų funkciją. Savaime suprantama, šiandien šį procesą būtų netgi sunku pavadinti laiptų gamyba. Taigi, belieka tik daryti išvadą, kad buvo nueitas labai ilgas kelias, kol laiptų gamyba tapo tokia, kokia ir yra būtent šiandien.

Na, o pabaigai dar vienas įdomus faktas: šiandien laiptai tikrai nebėra tas statinys, pagal kurį spręstume apie žmogaus materialinė padėtį. Vistik situacija buvo visiškai priešinga ankstyvųjų laikų Europoje. Tuomet buvo aiški štai tokia tendencija: kuo turtingesnis buvo žmogus, tuo didesnius bei prabangesnius laiptus jis norėdavo matyti savo namuose.

Kaip matyti, įvyko labai daug įvairių pokyčių. Na, o apibendrinant galima teigti, kad šiandien laiptų gamyba yra saugus bei modernus procesas, kuris garantuoja aukštos kokybės gaminius.

laiptukalve.lt