https://miskusupirkimas.lt/misko-kaina/

Ir nors stengiamės įvertinti miško kainą, pagal tokius kriterijus, kaip dydis, medžių tipai ar jų būklė, vis tik, reikėtų sakyti, kad miško kainos turėtų būti kažkas, kas apskritai negali būti įvardinta konkrečiu skaičiumi, nes miškas vertas tik pačių geriausių epitetų. Tai – sveikatos, estetikos oazė, kuri dvelkia paslaptingumu ir tikrai turi kuo nustebinti. Štai ir dabar – skubame atskleisti keletą įdomių faktų apie pasaulio miškus.

Nors vis dar teigiama, kad miškai užima didelį plotą, verta pabrėžti, kad šis brangus gamtos turtas taip sparčiai nyksta, kad per pastaruosius 50 metų išnyko netgi pusė miškingos teritorijos visame pasaulyje. Tokie skaičiai ne tik gąsdina, bet ir verčia iš tiesų sunerimti – jei taip ir toliau, tai neturėsime, iš ko pasigaminti popieriaus ar medinių baldų.

Sakoma, kad vyriausi žmonės dažnai gyvena Japonijoje. Tačiau, ar kada susimąstėte, kur galėtų augti vyriausi medžiai? Pasirodo, tokie auga Kalifornijoje, kur  jų amžius siekia net 5000 metų.

Leonardas Da Vinčis pateikdavo daug vertingų įžvalgų, o viena iš jų buvo ta, kad medžio kamieno storis yra lygus visų jo šakų storiui. Tačiau bene labiausiai stebina tai, kad šių dienų mokslininkai tikrai sutinka su šiuo faktu, tačiau vis dar neranda paaiškinimo, kodėl taip yra.

Kaip žinia, viena vertingiausių medžių sakybių yra sugerti anglies dvideginį. Tačiau klaidinga manyti, kad tai gali tik gyvi, gamtoje augantys medžiai – pasirodo, JAV mokslininkai yra sukūrę sintetinį medį, kuris taip pat puikiai sugeria anglies dvideginį.

Tik nedaugelis žino, kad garsioji Venecija yra pastatyta ant medinių polių, kurių amžius siekia 1000 ir daugiau. Tačiau įdomiausia tai, kad šie poliai yra puikios būklės, o vanduo jiems nekenkia, kadangi mediena yra prisisotinusi mineralinių medžiagų.

Tačiau tai – tik keletas įdomių faktų, kuriuos galima pateikti apie mišką bei medžius. Taigi, kaip matyti, medžiai yra tiesiog unikalus gamtos kūrinys. Todėl, kiekvienu atveju, kai yra įvertinama miško kaina, (nors profesionalai visada ją įvertina adekvačiai), nesunku pastebėti, kad iš tiesų šis skaičius apskritai neturėtų būti vertinamas pinigais, kadangi tai – unikali gamtos dovana kiekvienam iš mūsų.